Czy gdy wyjmę komuś mieszkanie, a ta osoba nie będzie mi płacić to mogę ją z niego eksmitować?

Angelika Oczkowska

Niestety, zwykły najem podlega ograniczeniom eksmisji z art. 1046. § 4 k.p.c, które praktycznie uniemożliwiają eksmisję osoby z lokalu mieszkalnego. Dlatego polecam zawarcie umowy najmu okazjonalnego, regulowanego art. 19b ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2005 r. Nr 31, poz. 266 z późn. zm.)

Michał Konarski

Powiązany artykuł