Rezerwowanie wakacji przyjaznych osobom niepełnosprawnym

Rezerwowanie wakacji przyjaznych osobom niepełnosprawnym

Znalezienie czasu na wyjazd i zmianę otoczenia jest niezwykle ważne, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Jeśli jednak żyjesz z niepełnosprawnością, myśl o wyjeździe może być przytłaczająca. Zawsze istnieje obawa, czy miejsce docelowe będzie dostępne i czy będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz podczas wyjazdu.

Na szczęście istnieje wielu specjalistów, którzy mogą pomóc w zaplanowaniu wakacji z dojazdem. Będą oni w stanie udzielić fachowej porady i zagwarantować, że wyjazd będzie przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

SPECJALISTYCZNE BIURA PODRÓŻY

Znajdź biuro podróży, które specjalizuje się w tworzeniu pakietów podróży specjalnie dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej lub niepełnosprawnych.

Pomoże Ci zarezerwować w pełni dostępne zakwaterowanie. Upewnią się również, że zakwaterowanie jest dostosowane do wszelkich specjalnych modyfikacji, których potrzebujesz. Już samo to zdejmie z Ciebie wiele stresu związanego z rezerwacją podróży. Jeśli potrzebujesz innych usług, takich jak specjalna pomoc, sprzęt do poruszania się lub opiekunowie, będą w stanie zorganizować to wszystko dla Ciebie.

Biuro podróży z łatwością zorganizuje każdą wymaganą pomoc na lotnisku i zorganizuje podróż między lotniskiem a miejscem pobytu.

Jeśli chcesz uniknąć stresu związanego z lotniskiem i przelotem, będzie w stanie doradzić Ci alternatywne opcje, takie jak promy, autokary i pociągi.

Specjalistyczne biuro podróży będzie również w stanie zorganizować zajęcia dostosowane do Twoich upodobań i potrzeb. Zadbają o to, abyś miał co robić i abyś mógł w pełni wykorzystać swój urlop.

LIMITLESS TRAVEL

Limitless Travel oferuje pakiety wakacji przyjaznych dla osób niepełnosprawnych, wycieczki, zakwaterowanie i wiele innych.

Ich zespół składa się z osób niepełnosprawnych, więc naprawdę rozumieją potrzeby osób niepełnosprawnych lub o ograniczonej sprawności ruchowej. Wszyscy konsultanci posiadają specjalistyczną wiedzę na temat branży turystycznej, dzięki czemu mogą zorganizować idealne wakacje dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Oferują w pełni dostępne wakacje w wielu miejscach w Wielkiej Brytanii, Europie i za granicą. Oferują również wspaniały program zajęć przyjaznych dla osób niepełnosprawnych, który zaspokoi wszystkie gusta. Więc czy jesteś zainteresowany historią, zakupami, jedzeniem czy czymś bardziej przygodowym, będą w stanie pomóc Ci zaplanować idealną podróż, a wszystko to bez konieczności martwienia się o dostępność!

ENABLE HOLIDAYS

Enable Holidays to jeden z najbardziej znanych specjalistów w zakresie dostępnych wakacji. Są to wielokrotnie nagradzani specjaliści od podróży, którzy zapewniają dostępne, szyte na miarę wakacje dla osób na wózkach inwalidzkich.

Oferują miejsca na całym świecie, od słonecznych wakacji na plaży, przez ekscytujące przerwy w mieście, po 5-gwiazdkowe luksusowe weekendy. Z pewnością spełnimy wszystkie Twoje oczekiwania, gwarantując jednocześnie dostosowane zakwaterowanie i pełną dostępność.

PRZYGODA Z DEMENCJĄ

Jeśli żyjesz z demencją lub opiekujesz się kimś, kto ją ma, myśl o wakacjach może być zniechęcająca. Jednak demencja nie musi oznaczać końca podróżowania i zasłużonego odpoczynku!

Dementia Adventure to organizacja charytatywna, której celem jest umożliwienie osobom cierpiącym na demencję i ich bliskim wspólnego wyjazdu na wakacje. Zachęcają ludzi do wyjścia na zewnątrz i połączenia się z naturą, sobą i swoją społecznością. Oferują w pełni wspierane wakacje w małych grupach. Osoby z demencją mogą korzystać z tych wakacji razem ze swoim partnerem, członkiem rodziny lub opiekunem.

SAMODZIELNE PLANOWANIE DOSTĘPNYCH WAKACJI

Możesz oczywiście zorganizować wakacje dla osób niepełnosprawnych samodzielnie, bez konieczności korzystania z pomocy pośrednika.

Strony internetowe z ofertami noclegowymi, takie jak AirBnB, umożliwiają wyszukiwanie obiektów pod kątem dostępności. Możesz na przykład przefiltrować swoje wyszukiwanie tak, aby zawierało tylko nieruchomości bez schodów. Potrzebujesz łazienki z poręczami? Np. takimi – higieniczny.pl. Również w tym przypadku możesz filtrować wyszukiwanie tak, aby w wynikach pojawiały się tylko nieruchomości, które spełniają ten wymóg.

Disabled Persons Railcard to świetny sposób na uzyskanie zniżki na podróż po kraju. Osoby posiadające tę kartę otrzymają 1/3 zniżki na podróż koleją zarówno dla siebie, jak i dla osoby towarzyszącej. Służby kolejowe wprowadziły ulepszenia, dzięki którym podróżowanie pociągiem jest teraz o wiele bardziej dostępne. Na wielu liniach osoby niepełnosprawne mogą korzystać z usług bez potrzeby korzystania z pomocy. Klienci, którzy potrzebują pomocy, mogą zarezerwować ją do 24 godzin przed planowaną datą podróży. Więcej porad dotyczących samodzielnego przygotowania się do urlopu znajdziesz w naszych poradach dla urlopowiczów o ograniczonej sprawności ruchowej lub niepełnosprawnych.

Polecane

Najnowsze