Co przemawia za skorzystaniem z usług doradcy kredytowego? Oto TOP5 sytuacji, kiedy jego pomoc może być niezbędna!

Co przemawia za skorzystaniem z usług doradcy kredytowego? Oto TOP5 sytuacji, kiedy jego pomoc może być niezbędna!

Samodzielne zaciąganie kredytów, zwłaszcza hipotecznych, może wiązać się z pewnymi problemami. Warto skonsultować się z doradcą kredytowym. Dotyczy to zwłaszcza kilku przypadków.

Na czym polega współpraca z doradcą kredytowym?

Korzystanie z usług doradców kredytowych i innych ekspertów finansowych specjalizujących się w rynku kredytów nie jest oczywiście wymogiem. Każda osoba ma możliwość samodzielnego rozpatrzenia ofert poszczególnych banków, a następnie złożenia wniosku. Jednocześnie oznacza to konieczność zdecydowanie większego zaangażowania w cały proces i wiąże się także z większym ryzykiem popełnienia błędu. Ten może okazać się bardzo kosztowny, biorąc pod uwagę rosnące ceny nieruchomości. 

Szacuje się, że średnia cena transakcyjna metra kwadratowego mieszkania w Warszawie wyniosła w III kwartale 2021 roku przekracza 10 500 złotych. Doradca kredytowy zajmuje się nie tylko doradztwem w zakresie doboru optymalnego produktu, ale jest także realnym wsparciem podczas całej procedury. Zatroszczy się między innymi o prawidłowe wypełnienie wniosku kredytowego i upewni się, że rozwiązanie jest najlepiej dostosowane do oczekiwań, możliwości i potrzeb klienta.

Czy warto brać doradcę kredytowego?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że w większości przypadków współpraca będzie całkowicie darmowa. Jedynie niezależny doradca finansowy lub kredytowy pobiera wynagrodzenie od swoich klientów. Inny ekspert finansowy (np. pośrednik kredytowy) zarabia na prowizji wypłacanej przez bank. Dzięki temu przyszły kredytobiorca nie będzie obciążony żadnymi kosztami. Więcej na temat zawodu doradcy kredytowego i możliwości, jakie oferuje, dowiesz się na BlogKredytowy. Współpraca jest jak najbardziej opłacalna w każdym przypadku, szczególnie warto skorzystać z niej w kilku sytuacjach.

  1. Nie wiesz, czy kredyt to dobry pomysł

Jak sama nazwa wskazuje, doradca kredytowy zajmuje się doradzaniem. Nie dotyczy to jednak tylko konkretnej oferty. Jedną z pierwszych czynności będzie ocena zdolności kredytowej. Szybko przekonasz się, czy stać Cię na kredyt w określonej wysokości. Poznasz również sprawdzone sposoby na jej podwyższenie. W tym celu konieczne będzie oczywiście przygotowanie pewnych informacji. O co pyta doradca kredytowy? Przede wszystkim będą go interesować osiągane przez Ciebie dochody oraz ponoszone stałe wydatki, zwłaszcza z tytułu innych produktów kredytowych.

  1. Kredyt na budowę domu

Dzięki hipotece można nie tylko zakupić istniejącą nieruchomość, ale również wybudować dom. Taki kredyt nie różni się pod względem warunków, ale i całej procedury. Ekspert finansowy będzie w stanie dobrać odpowiednie parametry i wskazać najlepsze rozwiązanie.

  1. Spłata innych kredytów

Zdarza się, że inne zadłużenie, z jakim się borykamy, zniechęca nas do sięgnięcia po kredyt hipoteczny. Nie musi jednak oznaczać odkładania marzeń o własnych czterech kątach w nieskończoność. Doradca kredytowy zasugeruje odpowiednie kroki i będzie w stanie znaleźć produkt dostosowany do Twoich oczekiwań. Może również zasugerować inne rozwiązania umożliwiające wygodną spłatę zadłużenia, co zapewni bezpieczeństwo Twojemu budżetowi.

  1. Niepewne czasy

Żyjemy w wyjątkowo trudnych czasach. Z jednej strony osoby marzące o własnej nieruchomości muszą mierzyć się z wysokimi stopami procentowymi, z drugiej natomiast nie przestają rosnąć ceny mieszkań, domów i działek budowlanych. W związku z tym zaciąganie zobowiązań wymaga jeszcze większej wiedzy i znajomości tendencji i trendów panujących na rynku. Doradca kredytowy to najlepsza gwarancja bezpieczeństwa.

  1. Masz jakiekolwiek wątpliwości

Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie. W wielu przypadkach największe ze wszystkich zaciąganych w naszym życiu. Właśnie dlatego tak ważną rolę odgrywa doradca kredytowy. Warszawa i inne miasta w kraju to niejedyne miejsca, w których można rozpocząć satysfakcjonującą współpracę. Coraz częściej jest to możliwe także online. Bez wychodzenia z domu uda się więc uzyskać komplet informacji i załatwić wiele formalności. To kolejny argument świadczący o tym, że po prostu warto zdecydować się na ten krok.

Artykuł partnerski

Polecane

Najnowsze