Po jakim czasie rozmówca powinien zwrócić dziennikarzowi tekst po autoryzacji?

Dominika Malesa

W aktualnym stanie prawnym dokonujący autoryzacji nie jest ograniczony żadnym terminem. Należy jednak zachować lojalność wobec dziennikarza i zwrócić tekst w najszybszym możliwym terminie. W innym wypadku narażamy się na zarzut nadużycia prawa podmiotowego (art. 5 Kodeksu cywilnego).

Agata Wróbel