Tanie kasy fiskalne w Krakowie: z jakimi aktami prawnymi muszą być zgodne, by można było ich legalnie używać?

Tanie kasy fiskalne w Krakowie: z jakimi aktami prawnymi muszą być zgodne, by można było ich legalnie używać?

Wybór dostępnych na rynku kas fiskalnych jest bardzo duży. Najtańsze modele można zdobyć już za mniej niż 1000 złotych. Czy w każdym przypadku wybór taniej kasy fiskalnej będzie uzasadniony? Na co musi zwrócić uwagę nabywca? Sprawdźmy!

Kto musi mieć kasę fiskalną?

Kasy fiskalne to urządzenia, które służą nie tylko ewidencjonowaniu sprzedaży i rozliczaniu się z klientami, ale także pozwalają podatnikom na spełnianie obowiązków względem Urzędu Skarbowego. W związku z tym poszczególne aspekty ich działania są ściśle określone w obowiązujących przepisach. Regulujące kasy fiskalne rozporządzenie wskazuje między innymi podmioty zobowiązane do posiadania kasy fiskalnej, a więc:

  • prowadzące sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych,
  • Ich roczny obrót w poprzednim lub bieżącym roku z tego tytułu przewyższa sumę 20 000 zł.

Jednocześnie istnieje wiele wyjątków od tych dwóch podstawowych zasad. Od samego początku prowadzenia działalności, bez względu na wysokość obrotu, kasę fiskalną muszą posiadać między innymi podmioty prowadzące sprzedaż sprzętu fotograficznego, taksówkarze czy sprzedawcy perfum i wód toaletowych.

Jak znaleźć najlepsze kasy fiskalne? Kraków i okolice

Dobierając odpowiednią kasę fiskalną, trzeba oczywiście zwrócić uwagę na jej zgodność z obowiązującymi przepisami. Kluczowe okaże się oczywiście to, czy urządzenie spełnia wskazane w prawie normy oraz czy posiada homologację. Dużo zależy od firmy dostarczającej kasy fiskalne. W Krakowie można skorzystać z oferty firmy Kotrak – więcej informacji znajdziesz na stronie: https://sklep.kotrak.com/kontakt-krakow,29. Dzięki temu uda się znaleźć urządzenie nie tylko zgodne z normami, ale również jak najbardziej funkcjonalne.

Poza tym coraz więcej przedsiębiorstw jest również zobowiązanych do korzystania z kas fiskalnych online. To jednak nie wszystko. Niezwykle ważnym czynnikiem są również bardziej rozbudowane funkcje kasy, przekładające się na jej użyteczność. Odpowiedni model pozwoli m.in. na synchronizację z systemami ERP czy CRM, a także na zautomatyzowane obsługiwanie płatności wykorzystujących nowoczesne formuły transferu środków. 

Obowiązek kasy fiskalnej online

Wszystkie aspekty prowadzenia biznesu dążą ku pełnej cyfryzacji. Nie inaczej jest z użytkowaniem kas fiskalnych. W Krakowie już teraz tysiące przedsiębiorców muszą posługiwać się kasami online. Te urządzenia bezpośrednio i automatycznie przekazują dane do Centralnego Repozytorium Kas. 

Od stycznia 2020 roku ich posiadanie jest obowiązkowe np. dla mechaników samochodowych i właścicieli serwisów opon czy osób prowadzących stacje benzynowe. W styczniu 2021 do tego grona dołączyli m.in. restauratorzy i hotelarze. W lipcu 2021 roku digitalizacja objęła m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a już w styczniu 2023 roku będą musieli z nich korzystać wszyscy przedsiębiorcy. Tanie kasy fiskalne online stają się wobec tego coraz częściej poszukiwanym produktem. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając kasę fiskalną?

Co oznaczają zmieniające się przepisy? Przykładowo: poszukując kasy fiskalnej dla gastronomii, już teraz posiadanie kasy online będzie konieczne. W wielu innych przypadkach można co prawda ograniczyć się do standardowego modelu, jednak niedługo przepisy obejmą wszystkich. W trosce o własne interesy przedsiębiorcy, którzy chcą kupić kasę fiskalną w Krakowie, powinni zwrócić się do specjalistów. Pozwoli im to zakupić urządzenie, które zagwarantuje nie tylko zgodność z przepisami, ale także dodatkowe funkcje.

Artykuł partnerski

Polecane

Najnowsze