Moja matka umierając była osobą ubezwłasnowolnioną, ale przebaczyła mi moje karygodne zachowanie dotyczące przymuszenia ją do sporządzenia testamentu w którym ja wszystko dziedziczę. Czy mimo to jej przebaczenie jest skuteczne i jestem uprawniony do zachowku?

Mateusz Kuś

Tak, zgodnie 930 § 2 jeżeli pańska matka miała dostateczne rozeznanie w sytuacji.

Natalia Słomowska