Moja dwunastoletnia córka odziedziczyła mieszkanie po dziadku, ale przecież nie mogła złożyć oświadczenia o jego przyjęciu. Czy to oznacza, że będzie odpowiadała za długi?

Augustyn Wyrzykowski

Zgodnie z art. 1015 osoby niemające pełnej zdolności do czynności prawnych mimo braku oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku zawsze odpowiadają w sposób ograniczony- do wysokości stanu czynnego spadku.

Natalia Słomowska